Konferenciaprogram

VAN MÁSIK ISKOLA, MILLENÁRIS D CSARNOK NOVEMBER 23. 14-18 ÓRA, NOVEMBER 24. 10-18 ÓRA

A Van Másik Iskola – iskolaválasztó rendezvény célja egyrészt a családok, másrészt a szakma és általában a nyilvánosság tájékoztatása a független iskolák működéséről, az iskolaválasztás lehetőségeiről. A Millenáris D csarnoka nem csak a kiállító iskoláknak ad lehetőséget a bemutatkozásra, hanem az Alapítványi és Magániskolák Egyesülete szervezésében szakmai konferenciára is sor kerül. A szakmai programot és a módszertani bemutatókat színi előadások, táncbemutatók és egyéb közösségi programok színesítik. A kiállítást kiegészítve szakmai fórumok teszik lehetővé a különböző intézmények programjainak, filozófiájának, célkitűzéseinek összehasonlítását.
A konferencia előzetes, tervezett tartalma (előadók részletes felsorolása nélkül)

November 23., péntek
Nagy előadó
14.15-16       Merre haladjon a közoktatás? – beszélgetés
Pokorni Zoltán, elnök, Magyar Országgyűlés Oktatási Bizottsága, Radó Péter,  vezető tanácsadó, Expanzió Humán Tanácsadó és Horn György, elnök, Alapítványi és Magániskolák Egyesülete részvételével. Moderál: Petri Lukács Ádám.
16-17.30       Miben más az alternatív iskola? – beszélgetés Vekerdy Tamás, pszichológussal beszélget Horn György, elnök, Alapítványi és Magániskolák Egyesülete.

November 24., szombat
Nagy előadó
10-10.45        Mind MÁS – Miről szólnak az alternatív iskolák? Mitől más a színes paletta az alternatív iskolákban?
11-11.45        Dr. Sarkadi-Kiss Lilla, OTP Fáy András Alapítvány, EU projektvezető. Téma: Ingyenes pénzügyi, gazdasági oktatás kapcsolódása az iskolák működéséhez.
12-12.45       Az idegen nyelv oktatásának jelene és jövője.
13-14.15        A sajátos nevelési igényű gyermekek fejlesztése és iskoláztatása kisgyermek- és kamasz korban. Mit jelent a hátránykompenzáció?
14.30-16        Hol van a harmónia a nevelésben? Bagdy Emőke, pszichológus, Független Pedagógiai Intézet
16-17.15       A független iskolák jövője, a konferencia tanulságai

Kis előadó
10-10.30       Tájékoztató az iskolaválasztás folyamatáról, a  felvételi eljárásról, a beiratkozásról
10.30-11.30   Differenciált tevékenységformák az alternatív iskolákban.
11.30-12.30   A 21. század iskolája – workshop a digitális írástudásról, az internetes iskolákról
12.30-13       Klein Sándor: A tanulni jó c. könyv kapcsán a hazai alternatív pedagógiáról beszélget
13-13.20       Tájékoztató az iskolaválasztás folyamatáról, a  felvételi eljárásról, a beiratkozásról
13.20-13.45  A YFU szervezet bemutatása és egy élménybeszámolóval egybekötött bemutató a középiskolás külföldi csereprogram lehetőségről.
14-14.45       Hogyan történik a tehetséggondozás az iskolákban? Mit jelent a hátránykompenzáció?
15-15.45       Gyermekeink jövőképe
16-16.45       Mi lesz a szöveges értékelés sorsa? Hogyan értékelünk?

WORKSHOP 1
11-12  Lauder Játszóház
12-13  Padlás Műhely – Tanulásmódszertan – hogy segítsünk a gyereknek, hogy megszeresse a tanulást
13-14  Padlás Műhely – Iskolai kudarcok
14-15  Simplicity parenting: Egyszerűen jó szülő
15-16  Játékpedagógiai műhely: Játsszunk és beszélgessünk!  Zöld Kakas Iskola

WORKSHOP 2
11-12  ÖKILAND- gazdasági modelljáték, Zöld Kakas Iskola
12-13  OTP:Kiszámíthatóbb jövőkép tudatos pénzügyi tervezéssel, iskolai vezetőknek, pénzügyeseknek.
13-14  OTP: Kiszámíthatóbb jövőkép tudatos pénzügyi tervezéssel, iskolai vezetőknek, pénzügyeseknek.

A szervezők a műsorváltozás jogát fenntartják! A konferencia programjának résztvevőiről folyamatos tájékoztatást kaphatnak a www.jovoiskolaja.hu oldalon.