Háttéranyag

Van Másik Iskola (VMI)
2012.november 23-24.
programjának szakmai tervezete

A Van Másik Iskola – iskolaválasztó rendezvény célja egyrészt a családok, másrészt a szakma és általában a nyilvánosság tájékoztatása a független iskolák működéséről, az iskolaválasztás lehetőségeiről. A Millenáris D csarnoka nem csak a kiállító iskoláknak ad lehetőséget a bemutatkozásra, hanem az Alapítványi és Magániskolák Egyesülete szervezésében szakmai konferenciára is sor kerül. A szakmai programot és a módszertani bemutatókat színi előadások, táncbemutatók és egyéb közösségi programok színesítik. A kiállítást kiegészítve szakmai fórumok teszik lehetővé a különböző intézmények programjainak, filozófiájának, célkitűzéseinek összehasonlítását.

A konferencia előzetes, tervezett tartalma (előadók felsorolása nélkül)

• Miben mások?
    • A beszélgetés résztvevői összehasonlító, általános tájékoztatást adnak az alapítványi iskolákról, azok sokszínűségéről. Arról, hogy miben térnek el az állami intézményektől, hogyan működnek, mik az eredményeik. A beszélgetés során kiemelt hangsúlyt kap a
      • Tananyagszervezés és az
      • Iskolaszerkezet.
  • Ahogyan mi szervezzük….
    • Szakmai, módszertani fórum a független iskolák differenciált tevékenységi formáiról, különös tekintettel a
      • Projekt tanításról és az
      • Epochális képzésről.
  • Nekünk a gyermek….
    • Beszélgetés az alapítványi iskolák diáktámogató rendszereiről, személyközpontúság és a gyermekközpontúság jelentéséről.
  • Ahogyan mi értékelünk…
    • Beszélgetés az értékelési eljárásokról és a különböző független iskolák motivációs rendszereinek sajátos jellemzőiről.
  • Miből élünk?
    • Nem csak az iskolák a szülők számára is fontos kérdés az iskolák pénzügyi stabilitása. Miből, hogyan gazdálkodnak a független iskolák? Beszélgetés a finanszírozás lehetőségeiről.
  • A független iskolák és a család
    • Beszélgetés a független iskolák sajátos szervezeti rendszeréről. Hogyan tartanak kapcsolatot az iskolahasználókkal (tanulók, szülők).
  • Az alapítványi iskolák jövője
    • Az oktatási kormányzat és más szakmai szervezetek beszélgetése az alapítványi iskolák jövőjéről. Helyzetértékelés, jövőkép.

A konferencia mellett a kiállítás során több alkalommal sor kerül a felvételivel, beiratkozással kapcsolatos tájékoztatásra.