A személyre szóló figyelem megvalósulásának egyik garanciája a tutor-rendszer

Talán minden kisgyermekes szülőpárnak ismerős az óvodaválasztás vagy iskolaválasztás felelősségének a terhe. Ahhoz, hogy jó döntést hozzunk, nagyon fontos mérlegre tennünk, hogy mi az, ami vezérel bennünket gyermekünk nevelésében. Mit jelent számunkra, szülők számára szeretettel, szeretve nevelni a gyermekünket? Divatos kívánalommá vált a képességek fejlesztése, ami valahol érthető is a társadalmi és gazdasági folyamatok tükrében. Ám ha időnk és vállalkozókedvünk engedi, elmélyedhetünk abban, mi fogja gyermekünket igazán kiegyensúlyozottá és boldoggá tenni. Ehhez nagyon jól kell ismernünk a gyermekünket és nem elég, ha csak mi ismerjük őt. El kell érnünk, hogy minden nevelő, pedagógus nagyon jól ismerje azt az egyedi és megismételhetetlen lényt, akinek a formálására vállalkozott, és akinek a nevelését a szülei rá bízták.

Szilárd meggyőződésünk, hogy a gyermek akaratának, jellembeli összetevőinek fejlesztése legalább olyan fontos, mint értelmi vagy fizikális képességeinek tökéletesítése. Mi ebben tudunk és kívánunk a szülők partnereivé válni, ebben tudjuk őket megerősíteni és olyan eszközt adni a kezükbe, amely segítségével a gyermeknevelés valóban egy nagyszerű kalanddá válik.

Leave a Comment

© 2013 Jövő Iskolája

Scroll to top